Výkladový obuvnický slovník má pomoci výrobcům i obchodníkům
Čeká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je partnerem v mezinárodním projektu v rámci programu ERASMUS + s názvem DicSHOEnary. Výstupem tohoto projektu bude jazykový průvodce s kompletním přehledem odborné slovní zásoby pro obuv a usně v anglickém jazyce a v jazycích partnerů.
Moderní jazykový průvodce bude obsahovat cca 3000 odborných termínů s vysvětlením v angličtině, které se používají ve výrobě obuvi, technologiích, materiálech, ale také v designu, výzkumu, výuce a obchodování s obuví ve velkoobchodním a maloobchodním měřítku. Jak již bylo uvedeno, nepůjde jen o pouhý překlad termínů, ale o jejich odborné vysvětlení, případně budou termíny doplněny i potřebnými obrázky. Vícejazyčná obuvnická příručka bude použitelná i pro mobilní aplikace a bude hlavním výstupem tohoto projektu.
Pracovní skupinu tvoří profesoři technických vysokých škol, učitelé odborných předmětů, odborníci, manažeři komerčních a výzkumných ústavů. Široká škála profesionálů z různých prostředí zajišťuje kvalitu výstupního dokumentu. Překládané termíny budou doplňovat obrázky, kresby, schémata, dostupná videa a odkazy na zajímavé webové stránky.
Národní verze výkladového obuvnického slovníku budou vyhodnoceny prostřednictvím pilotních projektů, které budou organizovány v každé partnerské zemi. Očekává se, že se pilotních projektů zúčastní přibližně 20 lidí z každé partnerské země. Již brzy tedy dojde k pilotnímu ověřování i u nás. Zasedání všech řešitelů projektu je naplánované 8.-9. září 2022 v Istanbulu na škole TASEV.
Předpokládané trvání projektu 1.1.2021 – 30.10.2023
Zapojení partneři:
Vedoucím této aktivity je: TASEV School a spoluvedoucí CTCP
Účastnické země: TUIASI, CTPC, CIAPE, INESCOP, COKA, ZAVOD, SBL-IPS, VC, CTD