Den řemesel ve Zlínském kraji

Už šestý ročník „Dne Zlínského kraje“, jehož součástí je i „Den řemesel“, se uskutečnil v sobotu 3. října 2016. Na tuto akci, která je velkým dnem otevřených dveří nejen do budovy 21 ve Zlíně, kde sídlí Zlínský kraj, ale také do mnoha dalších firem a organizací v areálu bývalých Baťových závodů.

Den kraje byl poprvé uspořádán v roce 2010. „Tehdy jsme netušili, jak se tato akce ujme, jestli bude vůbec zájem veřejnosti. A byli jsme příjemně překvapeni, kolik lidí přišlo. Každým rokem potom návštěvnost narůstala, takže ze Dne kraje konaného vždy v první říjnovou sobotu se stala hezká tradice s hojnou účastí občanů i občánků všech generací.  Budu velmi potěšen, když i letos přijde co nejvíc návštěvníků,“ řekl novinářům hejtman kraje Stanislav Mišák. více ...

Ve druhé etáži 74. budovy Baťova průmyslového areálu probíhala již v pátek 2. října 2016 a pochopitelně i v sobotu 3. října 2016 prezentace středních odborných škol. Své infomační stánky zde měly tyto školy: 
Střední škola obchodně technická s.r.o., Zlín
Střední průmyslová škola polytechnická – COP, Zlín
Střední průmyslová škola a obchodní akademie, Uherský Brod
Střední odborná škola, Luhačovice
Prezentovaly se zde mj. i firmy  FATRA, a.s., Napajedla, TAJMAC, a.s., Zlín a Continental Barum s.r.o., Otrokovice.

Česká obuvnická a kožedělná asociace realizovala na stánku Střední školy obchodně technické pro zájemce z řad laické veřejnosti poradnu v oblasti diagnostiky nohou a správného obouvání. O diagnostiku nohou a poradnu byl opravdu velký zájem.

Střední škola obchodně technická se mohla pochlubit skutečností, že po 12-ti leté „pauze“ se zde opět otevřel na denním studiu učební obor obuvník, který je podporován Zlínský krajem formou stipendií již od prvního ročníku studia.  Akci Den řemesel škola využila také k propagaci tohoto oboru a k získání dalších zájemců o studium z řad mladé generace.

Uvádíme podmínky pro přijetí do učebního oboru obuvník a kontakt na školu i pro zájemce z řad čtenářů webových stránek.


Střední škola obchodně technická s.r.o., Zlín  (SŠOT)
zřízená Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně
Obor 32-54-H/1 výrobce obuvi
Podmínky přijetí
Ukončení povinné školní docházky, zájem o zvolený obor. Přijetí bez přijímacích zkoušek. Pro uchazeče ze vzdálených míst možnost ubytování v Domově mládeže v těsné blízkosti školy.

Charakteristika oboru
Absolventi získají v tříletém učebním oboru profesní znalosti, vědomosti a dovednosti z oblasti obuvnictví. Školní vzdělávací program je zaměřen na specializaci pro zakázkovou výrobu nebo opravy obuvi a kožedělného zboží. Praktická výuka probíhá ve vybavené školní dílně, kde žáci získají základní dovednosti obuvnické výroby, dále je pak rozvíjejí v partnerských firmách školy s možností výdělku v době studia. Můžete se stát kvalifikovaným „ševcem“ ve městě, kde obuvnictví má letitou tradici.


Uplatnění
Zaměstnání v provozovnách služeb nebo samostatné podnikání v oblasti zakázkové výroby nebo opravách obuvi.

Možnost dalšího studia
Po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky mohou absolventi pokračovat v nástavbovém studiu Podnikání v naší škole.

Bonus
Obor je zařazen do projektu „Podpora řemesel“, žáci při plnění studijních povinností obdrží měsíčně 300,- Kč v 1. ročníku, 400,- Kč ve 2. ročníku a 500,- Kč ve 3. ročníku studia. Za vyznamenání obdrží vždy zajímavou jednorázovou odměnu.

Kontakt
SŠOT Zlín s. r. o., nám. T. G. Masaryka 1279, 760 01 Zlín
3. internát nad OD Prior
telefon 576 037 216
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    www.ssot.cz

Autoři článku:
PhDr. Vlasta Mayerová - Česká obuvnická a kožedělná asociace
Mgr. Marta Fojtíková - za SŠOT