Česká podiatrická společnost

 

 

 

 

 

Česká podiatrická společnost byla založena roku 2001. Vznikla přetransformováním původní organizace Asociace pedikérů ČR, která působila na našem území od roku 1998. Sdružovala převážně pedikéry z celé ČR, a i když její činnost zaznamenala výrazných úspěchů, neposkytovala dostatek prostoru pro mezioborovou komunikaci. Náplní činnosti České podiatrické společnosti je spojovat obory se společným cílem - komplexní péči o nohu. Sdružuje odborníky v pedikérské praxi, reflexologii a také z medicínských oborů - dermatologie, ortopedie, rehabilitace, diabetologie, aj. Nedílnou součástí jsou činnosti v masérské oblasti, nail-artu  a výroby obuvi.

Cílem společnosti je především podpora a rozvoj komplexní péče o nohu, odborný rozvoj členů, jejich informování, vzdělávání a napomáhání při ochraně jejich zájmů.

Podiatrie je vědou zabývající se studiem nohy, její anatomií, fyziologií a patofyziologií, též správnou léčbou a ošetřením zdravých i nemocných nohou. Lidé si stále více uvědomují důležitost dobře a zdravě fungujících dolních končetin. Při pohledu, takříkajíc "pod lupou" na dolní končetiny naší populace, můžeme s údivem a smutným výrazem v očích konstatovat, že jejich stav není příliš uspokojivý. Jedná se o problémy kloubní, kostní, kožní, či problémy prokrvení a přídatných orgánů - nehtů.

Podiatrie vytváří jakési přemostění jednotlivých oborů, zabývajících se péči o nohu a také prostor pro jejich vzájemnou komunikaci a systémové vzdělávaní.

Naším společným cílem je propagace, osvěta kvalitní péče o nohu, dobrá mezioborová spolupráce a zasazování se o dobré jméno české podiatrie v České republice i v zahraničí.


Kontakt:
Česká podiatrická společnost
U Vršovického nádraží 14,  101 00  Praha 10
tel.: 261 264 192,  mob.: 602 182 323
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , http://www.podiatrie.cz