ČESKÁ KVALITA NA VELETRHU KABO I 2018

Značka „Zdravotně nezávadná dětská obuv – bota pro Vaše dítě“ – „Žirafa“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek již v roce 2003. Dá se říci, že značka se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek kvality u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv. Značka je jasným signálem pro rodiče dětí, že zakoupené obuvi mohou důvěřovat. Značka „Žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována již od roku 1997. Značka si získala za tuto dobu velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svou pozici na českém trhu. Více ...

Také letos byla předána při příležitosti veletrhu KABO dne 17. 2. 2018 nová ocenění firmám, které se seriózně zabývají kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Oprávnění používat značky „Žirafa“, „Česká kvalita“ a nové certifikáty získaly od minulého veletrhu KABO, (tj. od srpna 2017) 4 firmy: Bokap s.r.o., Jonap s.r.o., Konsorcium T+M s.r.o a MCK TRADE EU LTD.

1) BOKAP s.r.o., Dyjákovičky   
           
Za výrobky: dětská domácí textilní obuv
Vzory: 020, 025, 030 a 032

Rodinná firma Miroslav Svoboda – BOKAP byla založena v roce 1992. V roce 2009 byl realizován přechod firmy na společnost s ručením omezeným - BOKAP s.r.o. Nosným programem firmy je výroba dětské, dámské i pánské domácí obuvi. Dětská domácí obuv je již řadu let řádně certifikována, pravidelně hodnocena nezávislou zkušebnou a plní přísné podmínky pro nadstandardní hodnocení a udělení značky „Žirafa“ – Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě.
                                                         
2) JONAP s.r.o., Paseka          
    
Za výrobky: dětská celoroční vycházková usňová obuv
vzory: 051 a 051 V

Firma JONAP -  výroba obuvi s.r.o. vznikla v roce 1992, zprvu také jako fyzická osoba Josef Píšek – JONAP. V roce 2012 byla provedena transformace firmy na spol. s r.o. Firma má dlouholeté zkušenosti zejména ve výrobě domácí obuvi a šití svrškových dílů obuvi. Od roku 1998 byla její hlavní činností výroba dětské domácí obuvi. Tuto obuv je firma schopná dodávat do obchodů a skladů v úplném dětském velikostním sortimentu, ale také i pouze po jednotlivých číslech, v pestré škále barev, v prvotřídní kvalitě a v příznivých cenách.

V roce 2008 firma rozšířila výrobu o dětskou usňovou obuv, kterou vyrábí podle zásad zdravotní nezávadnosti. V roce 2011 si firma nechala nadstandardně hodnotit celou kolekci dětské vycházkové obuvi a nyní provádí pravidelné recertifikace této kolekce a postupně doplňuje základní kolekci o další nové certifikované vzory. Také letos se kolekce firmy rozšířila o dva úplně nové vzory, které plní náročné požadavky na zdravotně nezávadné obouvání dětí.

3) KONSORCIUM T+M s.r.o., Blansko              

Za výrobky: dětská zimní vycházková obuv
Vzory: 315 BA, 316 BA, 119 BA, 119/120 BA, 141 BA a 141/142 BA

Blanská firma Konsorcium T+M s.r.o. byla založena v roce 1994. Zabývá se výrobou a velkoobchodním prodejem dámské, pánské a dětské obuvi. Za posledních 10 let se stala jedním z předních dodavatelů dětské nadstandardně hodnocené a dobrovolně certifikované obuvi v České republice.  Kolekce dětské zimní, celoroční a letní vycházkové obuvi firmy Konsorcium T+M s.r.o. splňuje vždy náročné požadavky na zdravotní nezávadnost, na ortopedicky vhodnou konstrukci obuvi, na přísné hygienické atesty i na bezpečnost při nošení. Kolekce zimní obuvi využívá kombinaci usňových a textilních materiálů na svršku obuvi, podšívka je z ovčího rouna a navíc je obuv vybavena klimamembránou. Tím je zajištěn maximální komfort nošení této dětské zimní obuvi.

Také kolekce letní obuvi je vyrobena jen z vysoce kvalitních usňových matriálů, které jsou používány na svršek, podšívku i stélku obuvi. Kolekce dětské obuvi jsou uváděny na trh pod registrovanou značkou KTR.
                            
4) MCK TRADE EU LTD, Praha

Výrobek: Dětská domácí a školní textilní obuv
Vzor: vel. sk. – 2,3 (vel. 27 až 36 francouzský systém)

Firma MCK TRADE EU LTD je obchodní firma, která byla založena v roce 2016 jako česká odbočka anglické společnosti. Firma se zaměřuje na dovoz zboží a své portfolio výrobků chce rozšířit i o kvalitní dětskou domácí a školní obuv. Z tohoto důvodu si nechala kvalitu ověřit v notifikované zkušebně ITC a.s. Zlín a Komisí zdravotně nezávadného obouvání. Protože obuv splnila požadavky na nadstandardní hodnocení, může nést značku „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv“.


Článek připravil:
PhDr. Vlasta Mayerová
Česká obuvnická a kožedělná asociace