60 procent všech produktů by mělo v roce 2021 obsahovat udržitelné materiály

Od fotbalových dresů vyrobených z recyklovaného polyesteru až po veganské kultovní tenisky Stan Smith - do roku 2021 bude více než 60 procent všech produktů řady Adidas obsahovat udržitelné materiály. To znamená, že jsou vyrobeny například z recyklovaného polyesteru nebo jsou vyrobeny z udržitelně pěstované bavlny. více ...


Od roku 2024 chce Adidas zpracovávat pouze recyklovaný polyester; Společnost se od roku 2018 spoléhá výhradně na udržitelnou bavlnu. „Udržitelnost je nedílnou součástí podnikové filozofie společnosti Adidas,“ říká generální ředitel Kasper Rorsted. „Pokračovali jsme v investování do udržitelnosti během koronové pandemie a v roce 2021 významně rozšíříme naši nabídku udržitelných produktů.“ Spolupráce mezi společností Adidas a organizací na ochranu životního prostředí „Parley for the Oceans“ existuje od roku 2015. V roce 2021 bude Adidas vyrábět 17 milionů párů obuvi s recyklovaným plastovým odpadem z pláží a pobřežních oblastí, po více než 15 milionech v roce 2020. Jen v roce 2020 by Adidas a Parley v rámci této spolupráce shromáždily téměř 7 000 tun plastového odpadu - to je zhruba kolem 350 milionů plastových lahví, podle společnosti.
Běžecká bota „Ultraboost DNA Loop“, která byla poprvé vybrána pro zájemce v říjnu 2020, se skládá z jediného materiálu od podešve až po tkaničky a je „svařena“ bez lepidla. Na konci své životnosti lze botu úplně rozdrtit a znovu použít. Na jaře roku 2021 uvede společnost Adidas ve větším počtu nástupnický model. Pro Adidas znamená udržitelnost méně plastů a méně živočišných materiálů. V uplynulém roce 2020 společnost uvedla na trh veganské varianty mnoha „klasik“, jako je „Stan Smith“. V nadcházejícím roce společnost Adidas zpracuje čistě biologickou náhražku kůže z houbového mycelia pro obuv, kterou společnost vyvíjí společně s partnery.
Reebok má také stále více udržitelných produktů. Běžecká obuv „Forever Floatride Grow“ je vyrobena z přírodních materiálů, jako jsou řasy, rostliny eukalyptu a přírodní kaučuk. Díky značce „Cotton + Corn“ nabízí značka od roku 2018 obuv vyrobenou z rostlinných surovin. Udržitelnost se také stává stále důležitější i pro investory: V souladu s tím byl první dluhopis udržitelnosti od společnosti Adidas v září 2020 pětkrát překročen za více než 500 milionů eur. Výtěžek bude použit mimo jiné na nákup recyklovaných materiálů, investice do výroby obnovitelných energií a podporu nedostatečně zastoupených komunit.

Zdroj: https://www.shoez.biz/adidas-setzt-verstaerkt-auf-nachhaltigkeit/ - 29.12.2020
Překlad: ČOKA