Změna krizového opatření – výdejní okénko v prodejnách s obuví a koženou galanterií

Na základě častých dotazů prodejců ohledně výdeje zboží přes „okénko“ se podařilo Svazu obchodu ČR dosáhnout změny textu krizového opatření tak, aby byl text jasnější - přes výdejní okénko lze na provozovně vydávat vlastní zboží objednané online. Vláda s účinností ode dne 23. října 2020 od 00:00 hod. mění bod I/1 usnesení vlády ze dne 21. října 2020 č. 1079, vyhlášeného pod č. 425/2020 Sb., tak, že se slova „provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky od třetí strany,“ nahrazují slovy „provozoven umožňujících vyzvednutí zboží a zásilky zakoupených distančním způsobem,“. více.....

Od dnešního dne je možné i v klasické kamenné prodejně s obuví vydávat objednávky z e-shopu či zásilky zakoupené distančním způsobem přes výdejní okénko. Pokud není „okénko“ přímo zřízeno, je možné dát ke dveřím stůl tak, aby lidé nemohli vstupovat dále do prodejny a přes tento vydávat objednávky. Pochopitelně za dodržení zásady, že budou roušky, prostředek na desinfekci rukou, prodavačka by měla mít rukavice atd.. Doporučujeme v případě stolu dát ještě před stůl např. nějaký větší karton a na něj napsat výdejní okénko, (- kdyby např. přišla kontrola policie ČR nebo ČOI), aby bylo zřejmé, že se nejedná o klasický prodej.

Nicméně budeme s prezidentem ČOKA panem Miroslavem Bískem apelovat na vládu, aby mohly být kamenné obchody s obuví a koženou galanterií opět co nejdříve otevřeny za dodržení všech potřebných hygienických zásad, které naše asociace nyní zpracovává. Určitě zde není větší riziko k šíření nákazy, než ve velkých supermarketech, které jsou bez omezení otevřené, jsou zde davy lidí a prodávají se zde kromě potravin a drogerie i naše sortimenty. Také na tuto skutečnost budeme vládu a ministra průmyslu a obchodu opětovně a důrazně upozorňovat a chceme, aby naše sortimenty (obuv a kožená galanterie) se nyní nesměly prodávat ani zde, protože dochází k podstatnému narušení principů rovné hospodářské soutěže.

Držte se, jsme s Vámi – Vaše asociace!