Obuvnický průmysl startuje v letošním roce dobře

Zleva: BDSE – ředitel prof. dr. Siegfried Jacobs, HDS/L – ředitel Manfred Junkert, HDS/L – tisková mluvčí Dr. Claudia Schulz, HDS/L – předseda Carl-August Seibel, Gallery Shoes – vedoucí projektu Ulrike Kähler při tiskové konferenci HDS/L v Düsseldorfu.5.9.2018

Více než o tři procenta se zvýšily tržby v první polovině roku.
Německý obuvnický průmysl nastartoval v roce 2018 opět dobře. V prvním pololetí se tržby německých výrobců obuvi zvýšily ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 3,2 procenta. Dokonce i data upravená kvůli inflaci vykazují malý plus. Celkové výnosy za toto období činily 1,55 miliardy EUR, řekl Carl-August Seibel, předseda Německého svazu obuvnického a kožedělného průmyslu (HDS / L) na tiskové konferenci při veletrhu Gallery Shoes v Düsseldorfu. Vývoz vzrostl v první polovině roku 2018 také. Pokud jde o jeho hodnotu, vývoz vzrostl o 8,9 procenta na 3,4 miliardy EUR. Počet vyvezených párů obuvi vzrostl o 6,6 procenta na 157 milionů párů obuvi.

Naopak hodnota obuvi dovážené do Německa mírně klesla o 0,4 procenta, konkrétně hodnota dovozu klesla z 4,99 na 4,98 miliardy EUR. Zároveň se ale v první polovině tohoto roku dovezlo o 2,8 procenta více obuvi, než v první polovině roku 2017. V průběhu prvních šesti měsíců se do Německa v roce 2017 dovezlo 367 mil párů obuvi, dovezené množství ve stejném období v roce 2018 bylo 377 milionů párů.

Zdroj:http://www.shoez.biz/top-news/details/schuhindustrie-startet-gut-ins-jahr-6214.html

Překlad: ČOKA