Cena HDS / L Junior Award 2018 předána mladému návrháři Adamu Frkovi

Hlavní německý svaz obuvnického a kožedělného průmyslu (HDS / L) udělil cenu Junior Award 2018 v rámci veletrhu Galerii Shoes. Adam Frk získal hlavní cenu, Stefanie Hanser získala zvláštní cenu. Motto soutěže bylo: "Móda se setkává s pohodlím". Adam Frk z České republiky přesvědčil odbornou porotu svými návrhy. Mladý návrhář a student Západočeské univerzity v Plzni skvěle implementoval heslo soutěže do své tvorby, byl kreativní a obuv byla precizně zpracovaná. více ...

Nádherné sportovní boty pro muže jsou prezentovány v kombinaci tónů, robustních špičkových materiálů a měkké usně. Široké popruhy s rychloupínací funkcí, ergonomicky tvarované a elastické šněrování usnadňují obouvání. Kromě toho je obuv vybavena měkkým polstrováním na okraji bandáže a rustikálními, ale přitom lehkými a ohebnými podešvemi. Sportovní vzhled obuvi umocňují prvky tenisky. Adam Frk z České republiky získal za tuto obuv hlavní cenu HDS / L Junior 2018, která představuje 2500,- EURO.

Stefanie Hanser získala zvláštní cenu univerzity v Pforzheimu, její design obuvi nese název "nedokonalý". Zabývala se tématem "hybrid" a kombinací nejlepších možných vlastností s cílem vytvořit nový, lepší - dokonalý produkt. Ve svém zkoumání se Stefanie Hanser také zabývala otázkou: "Co si má člověk vzít na sebe, aby dosáhl dokonalého vzhledu?" A tak přišla na téma „kosmetické chirurgie“. Takže tvar obuvi je založen na nejčastěji ovládaných částech těla a na barevném pojetí různých světlých a tmavých odstínů pokožky. Latex v kapalné a pevné formě byl kombinován s semišem. Jako měkká stélka v oblasti podešve a paty jsou také uloženy latexové polštáře plněné moukou.

 

Zdroje: https://www.ostechnik.de/news/4510-hds-l-junior-award-2018-geht-an-nachwuchsdesigner-adam-frk

http://www.hdsl.eu/News-detail-en/142