Obuvnické kurzy opět ve Zlíně! .....více>>>

Počátky vzdělávání kvalifikovaných dělníků i techniků v oboru obuvnictví datujeme už do roku 1925, kdy firma Baťa ve Zlíně zahájila vzdělávání vlastních zaměstnanců. V dnešní době, kdy obuvnická výroba v ČR v porovnání s obdobím před rokem 1990 je značně utlumena,  se taktéž snížil zájem o učební obory ze strany mladých lidí. Nicméně Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA)  a Střední škola obchodně technická s.r.o., (SŠOT) se nevzdávají a společně s Národním ústavem vzdělávání nabízí všem zájemcům zajímavé řemeslné „Obuvnické profesní kvalifikace“. Rekvalifikace jsou hrazeny Úřady práce!

Dne 6. 2. 2015 úspěšně proběhlo pilotní ověření kurzu profesní kvalifikace “Obuvník pro sériovou výrobu“.

Všichni studenti byli na zkoušku velmi dobře připraveni, což byl výsledek jejich snaživosti a "zapálení" do oboru, ale také i snaha a dlouholeté zkušenosti lektora Ing. Václava Talaše z SŠOT.

Po závěrečné zkoušce byly absolventům slavnostně předány certifikáty, ředitelkou Mgr. Martou Fojtíkovou z SŠOT Zlín.

Možnost rekvalifikace osob vedených na ÚP ČR rekvalifikačními kurzy:
Obuvník pro výrobu ortopedické obuvi 32-009-H
Obuvník pro zakázkovou výrobu 32-007-H
Obuvník pro sériovou výrobu obuvi 32-008-H
Opravář obuvi a kožedělného zboží 32-004-H
Vysekávač 32-011-H
Svrškařka 32-010-H
Tyto rekvalifikace jsou ukončeny závěrečnou autorizovanou zkouškou s osvědčením.
Garantem rekvalifikací je Střední školoa obchodně technická ve Zlíně

Čistý tiskopis pro přihlášky pro žadatele o zvolenou rekvalifikaci naleznete ZDE
Vzorově vyplněný tiskopis je k dispozici zde: str. 1, str. 2 , str. 4Řekněte nám něco o Obuvnických kurzech
Všechny výše uvedené profese jsou akreditované a jsme autorizovanou osobou. To znamená, že po ukončení kurzu účastník vykoná zkoušku, po jejímž úspěšném vykonání obdrží certifikát, který je uznáván jako doklad patřičného významu a má svou váhu při všech úředních jednáních. Po takových kurzech je absolvent schopen zvládat danou profesi a může obdržet i výuční list, uvedl Ing. Václav Talaš.

Jsou obuvnické kurzy náročné?
Rekvalifikační kurzy trvají podle typu profese 150 - 200 hodin, skládají se z teorie i praxe na dílně. Předpokladem k úspěšnému absolvování je manuální zručnost. Kurzy jsou tvořeny tak, aby byly dostupné a zvládnutelné. V současné době jednáme s úřadem prace  (ÚP),  aby uvedené kurzy i nadále podporoval. Je však možné, aby si tyto kurzy hradila fyzická osoba, nebo firma sama bez přispění ÚP, uvedla Bronislava Horáková z SŠOT.


Je možná realizace individuálního kurzu? 
Ano, je možné, abychom kurz "ušili" tzv. na míru podle potřeb uchazeče. V tom případě může být výuka podstatně kratší a cenově přijatelnější, uvedl Ing. Váslav Talaš.
Zájemci o Obuvnické kurzy a bližší informace se mohou hlásit na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   

Kontakt:
SŠOT Zlín s. r. o.,
nám. T. G. Masaryka 1279,
760 01 ZLÍN
tel.: 576 037 214
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.ssot.cz

Autor článku: Ing. Radim Kocourek, Ph.D., www.coka.cz

Zdroj: www.nuv.cz

Fotografie: www.mistoprozivot.cz, autor