Nové certifikáty "Česká kvalita" a "Žirafa" na veletrhu KABO – srpen 2013 .....více>>>

Při příležitosti 42. ročníku Mezinárodního veletrhu módy STYL a Mezinárodního veletrhu obuvi a koženého zboží KABO srpen 2013 byly předány nové certifikáty „Česká kvalita“. Konkrétně byly nově uděleny značky „Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv“  a také symbol kvality pro textilní výrobky „QZ – zaručená kvalita“. Slavnostní předávání certifikátů proběhlo 19.8.2013 v 15.00 hod. v pavilonu F v prostorách KABO baru.

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv“, která se předává právě při veletrhu KABO. Značka „žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997. Je to již 16 let, kdy tato značka „spatřila světlo světa“. Značka „Žirafa“ si získala za tuto dobu velkou důvěru u spotřebitelů a neustále posiluje svou pozici na českém trhu.

V pondělí 19.8.2013  byla předána nová ocenění firmám, které se zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Péče o nadstandardní kvalitu je prostoupena vždy celou firemní filozofií.
Oprávnění používat značky „Žirafa, Česká kvalita“ a nové certifikáty získalo od minulého veletrhu KABO 5 firem, a sice Baťa a.s., Jaroslav Režňák, Natur Comfort obuv SE, Pegres obuv s.r.o., a Santé-výroba s.r.o. Protože se však zástupci firmy Baťa a.s., a firmy Santé-výroba s.r.o. nemohli moci z důvodu pracovního zaneprázdnění slavnostního předávání v Brně zúčastnit, obdrželi nové certifikáty dodatečně.

Certifikáty předával  pan Miroslav Bísek – prezident České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA) a Ing. Jan Taraba – ředitel Národního informačního střediska podpory kvality.

Uvádíme přehled firem a výrobků, za které obdržely na veletrhu KABO nové certifikáty.

1) PEGRES obuv s.r.o.
Za Výrobek: Usňová dětská obuv – vzor: 1403, 1402, 1201, 1200, 1090
Firma PEGRES obuv s.r.o. se zabývá výrobou dětské usňové vycházkové obuvi a domácí obuvi dětské, dámské a pánské. V současné době patří mezi nejvýznamnější české výrobce dětské obuvi v ČR. Zásobuje přibližně 500 kamenných obchodů v celé republice,
které podporuje také tím, že nemá vlastní e-shop a nespolupracuje s obchodními řetězci. Zboží do obchodů dodává na základě objednávek maloobchodů. Firma je propagátorem a podporovatelem budování ochranné známky "Žirafa" a"Česká kvalita" a zároveň držitelem ocenění touto značkou  kvality a zdravotní nezávadnosti.2) Natur Comfort obuv SE
Za Výrobek: Dětská letní vycházková obuv – vzory: D08001, D08002, D08003, D08004, 1004 EH2d
Natur comfort obuv SE je předním výrobcem zdravotní a dětské obuvi v ČR. Prvotřídní kvalita kůže, zdravotní nezávadnost materiálů ověřená certifikací a pestrá kolekce barev a vzorů-to je základ kvalitní obuvi Natur comfort. A protože Natur znamená příroda, kromě oceněné obuvi se Žirafou přichází na trh s kolekcí obuvi s motivem známého Krtečka.

Ocenění si převzal Lukáš Vokoun, člen představenstva firmy Natur Comfort obuv SE

3) Jaroslav Režňák
Za Výrobek: Dětská domácí textilní obuv
Vzory: 003, 004, 006, 014, 015, 016, 017, 019
Firma Jaroslav Režňák byla založena v roce 1991. Hlavním výrobním programem je výroba lepené obuvi. Mezi hlavní odběratele patří zejména maloobchodní a velkoobchodní prodejci. Firma Jarolav Režňák se zabývá mj. výrobou obuvi pánské, dámské, dětské, sportovní a zdravotní. Pro dětské vzory má firma oprávnění používat značky Česká kvalita a Žirafa již od roku 2010 a kvalitu a zdravotní nezávadnost firma obhájila i pro další tříleté období.

Ocenění si převzal Zdeněk Jurčík – obchodní zástupce firmy Jaroslav Režňák

Známka „QZ - Zaručená kvalita” vznikla za účasti všech členů sdružení SOTEX, jako podpora solidních podnikatelů a ochrany trhu a spotřebitelů před černými dovozy a jinou, nekalou konkurencí.
Známka QZ na textilních, oděvních nebo kožedělných výrobcích zaručuje zákazníkům kvalitu. Výrobky takto označené odpovídají platným právním i technickým předpisům, jsou zdravotně nezávadné, najdete na nich veškeré informace o údržbě výrobku a máte jistotu, že případná reklamace proběhne bez průtahů výměnou zboží anebo vrácením peněz.
Známka slouží především k snadné orientaci zákazníka na trhu a chce mu pomoci rychle nalézt kvalitní zboží.Známka QZ je zárukou profesionality a dobré pověsti jejího uživatele a zviditelňuje poctivé výrobce, obchodníky i podnikatele, jejichž cílem je spokojený zákazník s důvěrou ve výrobky i služby s označením QZ.
Známku QZ může užívat každý výrobce, obchodník i provozovatel služeb, pokud se zaváže  k plnění příslušných technických podmínek kvality pro výrobce a solidností a dodržováním technologických postupů pro prodejce a provozovatele služeb. Ochranná známka „QZ - Zaručená kvalita” je zapsána v registru ÚPV od roku 1998.
Ocenění si převzal Jan Podlipný, výrobní ředitel firmy Blažek Praha a.s.
Oprávnění používat Ochrannou známka „QZ - Zaručená kvalita” získala firma Blažek Praha a.s. za kolekci pánských oblekových tkanin.

Cenu firmě předával RNDr. Pavel  Malčík, předseda SOTEX GINETEX CZ , Ing. Jan Taraba – ředitel Národního informačního střediska podpory kvality a Miroslav Bísek – prezident České obuvnické a kožedělné asociace.

Již od svého založení roku 1992 se módní dům Blažek snaží o vyplnění mezery na trhu pánské módy. Zaměřuje se především na vysokou kvalitu, precizní zpracování a nadstandardní doplňkové služby, jako jsou například individuální úpravy oděvů, šití košil na zakázku nebo odborné poradenství. V nabídce značky Blažek je zastoupeno oblečení pro každou příležitost – do zaměstnání, do společnosti i pro volný čas. Kromě obleků, košil, kravat, kabátů a plášťů v nabídce naleznete také bundy, pulovry, trička, džínsy, prádlo a další doplňky, včetně ucelené řady obuvi a tašek.
Obleky z řady Travel Suit (z certifikovaného materiálu) jsou díky odolnosti a vzdušnosti materiálu určené pro každodenní nošení a na cesty. Zákazníci ocení především speciální úpravu proti zašpinění nebo potřísnění tekutinou, nemačkavou úpravu a možnost domácího praní obleku.

ČOKA 22.8.2013