Nové certifikáty "Česká kvalita" a "Žirafa" na veletrhu KABO - únor 2013

Dne 18.2.2013 byly v pavilonu F v prostorách KABO FORUM předána nová ocenění firmám, které se permanentně zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace.

O certifikátech:
Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garant značky „žirafa“, která se předává právě při veletrhu KABO. Značka „Žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997. Pokud dobře počítám, tak je to již 15 let, kdy tato značka „spatřila světlo světa“ a ocitla se poprvé na kolekci dětské usňové obuvi tehdy největšího českého výrobce a.s. Sázavan – Zruč nad Sázavou. Bohužel tato společnost dnes již neexistuje, značka „Žirafa“ si však získala za tuto dobu velkou důvěru u spotřebitelů a posiluje svou pozici na českém trhu.

 

Hodnocení obuvi se provádí v Komisi zdravotně nezávadného obouvání a v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace. Značka „Žirafy“ je obuvnickým firmám propůjčována na dětskou obuv pouze tehdy, pokud je obuv tzv. „dobrovolně certifikována“. U obuvi se provádějí jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a zdravotně nezávadné konstrukce, přičemž toto hodnocení provádí lékař-ortoped. Testovány jsou i kvalitativní parametry obuvi a je hodnocena také bezpečnost obuvi při používání. Tzn., že na obuvi nesmí být např. žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Posuzováno je rovněž zajištění stálé kvality ve výrobě. Značka „Žirafy“ je tedy jasným signálem pro rodiče dětí, že obuv je zdravotně nezávadná a bezpečná.
Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003.

Nová ocenění firmám, které se permanentně zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace slavnostně předali:  
Pan Miroslav Bísek – prezident České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA),
Ing. Jan Taraba – ředitel Národního informačního střediska podpory kvality

Oprávnění používat značky „Žirafa“ , „Česká kvalita“ a nové certifikáty získaly od minulého veletrhu KABO 4 firemy, a sice Baťa a.s., D.P.K s.r.o., HP Čechtín s.r.o. a Santé-výroba s.r.o. Protože se však zástupci firmy Santé-výroba s.r.o. z důvodu pracovního zaneprázdnění nemohly dnešního slavnostního předávání zúčastnit, obdrží nové certifikáty dodatečně. Dnes budou certifikáty slavnostně předány zástupcům 3 uvedených firem.

1) Baťa a.s., Zlín
Za Výrobek:
Dětská vycházková obuv – vzor: 223-5101
Dívčí vycházková obuv – vzor: 324-9101


Ocenění si osobně převzalt Ing.Dušan Kopiar, ředitel výrobní divize Baťa a.s. v Dolním Němčí

Společnost Baťa a.s. je tvořena obchodní a výrobní divizí. V současné době přestavuje obchodní divizi 71 prodejen v ČR a 27 prodejen v SR. Produkce výrobní divize v Dolním Němčí je založena na výrobě kvalitní pánské, dámské a dětské usňové obuvi. V loňském roce se výroba rozšířila o výrobu dětské prémiové kolekce, kterou si společnost Baťa  nechává dobrovolně certifikovat. Tato dětská obuv označená visačkou „Žirafa“ je pak nabízená v prodejnách Baťa.


2) D.P.K. s.r.o., Zlín
Za Výrobek:
Dětská domácí obuv – vzory: K57010/2W, K57011, K57012
Dětská celoroční vycházková obuv – vzory: K51201 KUBI

Ocenění si převzal pan Petr Kubát -jednatel firmy.


Společnost D.P.K., specialista na výrobu kvalitní dětské obuvi, byla založena v roce 1994. Již od samého začátku se striktně zaměřila na výrobu zdravotně nezávadné obuvi pro děti do tří let a ze svého kréda neslevila ani po letech.
Sladění barev vrchových usňových materiálů s podešvemi, šněrovadly a ostatními použitými komponenty je typické pro obuv D.P.K. Jako vrchový materiál je používána měkká, čalounická useň, která svými vlastnostmi podporuje zdravý vývoj dětské nohy. V současné D.P.K. vyrábí více než 50 modelů dětské obuvi v několika barevných kombinacích.

3) HP s.r.o., Čechtín
Za Výrobek:
Dětská domácí obuv – vzory  507 – vel. skupina 0,1
508 – vel. skupina 0,1
555 – vel. skupina 1,2,3,4
705 – vel. skupina 0,1
805 – vel. skupina 0,1


Ocenění si převzal osobně pan ing. Hynek Paterna-jednatel firmy

Firma HP Čechtín je soukromá firma s 18-ti letou tradicí se specializací na dětskou domácí obuv ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je certifikována. Firma založila svou  filosofii na podpoře zdravého obouvání, historicky ověřené kvalitě české domácí obuvi. A tato filosofie nás zavazuje k dalšímu rozvoji. Většina produkce směřuje na tuzemských trh a firma HP Čechtín děkuje a velmi si váží důvěry
a přízně svých zákazníků.

 Všem oceněným firmám blahopřejeme a přejeme jim mnoho spokojených zákazníků!

Autor článku : COKA
Foto : Jaroslava Chudá, Ing. Marcela Palánová
25/02/2013