Nové certifikáty "Česká kvalita" a "Žirafa" na veletrhu KABO - únor 2012

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garant značky „žirafa“, která se předává již tradičně právě při veletrhu KABO. Značka „žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997. Dne 13.2.2012  byly v pavilonu F v prostorách KABO FORUM předána nová ocenění firmám, které se permanentně zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace.

Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003.

Certifikáty firmám předali pan Miroslav Bísek – prezident České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA), PhDr. Vlasta Mayerová- tajemnice České obuvnické a kožedělné asociace

Oprávnění používat současně značky„Česká kvalita“ a „Žirafa“ a nové certifikáty získaly v Brně tyto firmy:

1) BOKAP s.r.o., Dyjákovičky
za výrobek: dětská textilní obuv typ:  020, 025, 030, 032

Rodinná firma Miroslav Svoboda – BOKAP byla založena v roce 1992. V roce 2009 byl realizován přechod firmy na společnost s ručením omezeným - BOKAP s.r.o..Nosným programem firmy je výroba dětské, dámské i pánské domácí obuvi. Dětská domácí obuv je řádně certifikovaná státní zkušebnou ITC a.s. Zlín a plní podmínky pro nadstandardní hodnocení.

2) Hessy s.r.o., Praha
za výrobek dětská domácí obuv typ: 1/2 - 7777(B MIX CC), 3-8888 (B MIX C)

hessyFirma se zabývá velkoobchodním prodejem dámské, pánské i dětské plážové a domácí obuvi, ale i doplňků k péči o nohy. Uvedené vzory dětské domácí obuvi, které jsou dobrovolně certifikovanou, si firma nechává vyrábět u výrobců na Slovensku a na český trh je uvádí pod obchodní značkou Hessy.
 
3) JONAP – výroba obuvi s.r.o., Paseka
Dětská vycházková obuv typ: 022

Firma JONAP -  výroba obuvi s.r.o. vznikla v roce 1992, zprvu jako fyzická osoba Josef Píšek – JONAP. V letošním roce byla provedena transformace firmy na spol. s r.o. Firma má dlouholeté zkušenosti zejména ve výrobě domácí obuvi a šití svrškových dílů obuvi. Od roku 1998 byla její hlavní činností výroba dětské domácí obuvi. Tuto obuv je firma schopná dodávat do obchodů a skladů v úplném dětském velikostním sortimentu, ale také i pouze po jednotlivých číslech, v pestré škále barev, v prvotřídní kvalitě a v příznivých cenách.
V roce 2008 firma rozšířila výrobu o dětskou usňovou obuv, kterou vyrábí podle zásad zdravotní nezávadnosti. V roce 2011 si firma nechala nadstandardně hodnotit celou novou kolekci dětské vycházkové obuvi a nyní doplňuje základní kolekci a další certifikované vzory.

4) Konsorcium T+M s.r.o., Blansko
za výrobek dětská vycházková obuv typ:  119/120/BA, 141/142/BA, 309/310/BA

Blanská firma KONSORCIUM T+M s.r.o. byla založena v roce 1994. Zabývá se výrobou a velkoobchodním prodejem dámské, pánské a dětské obuvi. Za posledních 5 let se stala jedním z předních dodavatelů dětské certifikované obuvi v České republice.
Kolekce dětské vycházkové obuvi firmy KONSORCIUM T+M s.r.o. splňuje náročné požadavky na zdravotní nezávadnost, na ortopedicky vhodnou konstrukci  obuvi, na přísné hygienické atesty i na bezpečnost při nošení. Celá kolekce využívá usňových materiálů jak na svršku obuvi, tak i u vnitřního vybavení, čímž je zajištěn maximální komfort nošení a dobrého padnutí této dětské obuvi. Kolekce dětské obuvi je uváděna na trh pod značkou KTR.


Všem oceněným firmám upřímně blahopřejeme a přejeme jim mnoho a mnoho spokojených dětských zákazníků se zdravými nožkami!

Autor článku: PhDr. Vlasta Mayerová
Foto: ing. Radim Kocourek
24/02/2012