Nové certifikáty "Česká kvalita" a "Žirafa" na veletrhu KABO - únor 2011

Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garant značky „žirafa“, která se předává již tradičně právě při veletrhu KABO. Značka „žirafy“ je kvalitní a zdravotně nezávadné dětské obuvi propůjčována od roku 1997. Dne 16.2.2011  byla předána nová ocenění firmám, které se permanentně zabývají nadstandardní kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. dobrovolné certifikace. Certifikáty firmám předali pan Petr Kubát – prezident České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA) a PhDr. Vlasta Mayerová – tajemnice ČOKA

 

Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek v roce 2003.
 
Hodnocení dětské obuvi se provádí v Komisi zdravotně nezávadného obouvání a v nezávislé zkušebně podle stanovené technické specifikace. Značka „Žirafy“ je obuvnickým firmám propůjčována na dětskou obuv pouze tehdy, pokud je obuv tzv. „dobrovolně certifikována“. U obuvi se provádějí jednak hygienické atesty použitých materiálů, dále je obuv podrobena hodnocení z hlediska svého střihu a zdravotně nezávadné konstrukce, přičemž toto hodnocení provádí lékař-ortoped. Testovány jsou i kvalitativní parametry obuvi a je hodnocena také bezpečnost obuvi při používání. Tzn., že na obuvi nesmí být např. žádné ostré ozdoby nebo přezky, o které by se dítě mohlo poranit. Posuzováno je rovněž zajištění stálé kvality ve výrobě. Značka „Žirafy“ je tedy jasným signálem pro rodiče dětí, že obuv je zdravotně nezávadná a bezpečná.
 
Oprávnění používat současně značky„Česká kvalita“ a „Žirafa“ a nové certifikáty získaly v Brně tyto firmy:
 
BOKAP s.r.o., Dyjákovičky
za výrobek: dětská textilní obuv lepená, domác - typy 729 290-027, 729 291-027, 729 290-034, 729 291-034/1
 
Ocenění si převzal pan Miroslav Svoboda – jednatel firmy
 
Dětská textilní obuv lepená, domácí - typ 729 290-027
 
Rodinná firma Miroslav Svoboda – BOKAP byla založena v roce 1992. V roce 2009 byl realizován přechod firmy na společnost s ručením omezeným - BOKAP s.r.o..Nosným programem firmy je výroba dětské, dámské i pánské domácí obuvi. Dětská domácí obuv je řádně certifikovaná státní zkušebnou ITC a.s. Zlín a plní podmínky pro nadstandardní hodnocení.
 
D.P.K, spol. s r.o., Zlín
Za výrobek: dětská textilní lepená domácí obuv - typy: K57006, K57007
 
Ocenění si převzala paní Dagmar Kubátová – jednatelka firmy
 
Dětská textilní lepená domácí obuv - typ K57007
 
Hlavním programem firmy je výroba certifikované obuvi pro děti do tří let ve velikostních skupinách 0 a 1, v posledních letech byl sortiment rozšířen i o velikostní skupiny 2 a 3. Výrobní kolekce firmy byla testována Institutem pro testování a certifikaci, a.s. Zlín. Splněním všech kritérií o zdravotní nezávadnosti výrobků má firma D.P.K., spol s.r.o. oprávnění označovat všechny své modely obuvi symbolem Česká kvalita a visačkou Žirafa - Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě.
 
HP s.r.o., Čechtín
Za výrobek: Textilní obuv lepená dětská, typ: 000505-2000
 
Ocenění si převzal ing. Hynek Paterna – jednatel firmy
 
Textilní obuv lepená dětská, typ 000505-2000
 
Firma HP Čechtín je soukromá firma s 18-ti letou tradicí se specializací na dětskou domácí obuv ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je certifikována. Firma založila svou  filosofii na podpoře zdravého obouvání, historicky ověřené kvalitě české domácí obuvi. A tato filosofie nás zavazuje k dalšímu rozvoji. Většina produkce směřuje na tuzemských trh a firma HP Čechtín děkuje a velmi si váží důvěry a přízně svých zákazníků.
 
SANTÉ – výroba s.r.o., Proseč u Skutče
Za výrobek: Dětská usňová uzavřená obuv, typ: 750/3, 750/5, 750/7
 
Ocenění převzal ing. Roman Češka – jednatel firmy
 
Dětská usňová uzavřená obuv - typ 750/7
 
Firma byla založena v roce 1999 a již 12. rokem se zabývá výrobou kvalitní dětské, dámské a pánské zdravotní i vycházkové obuvi.. Firma sídlí v Proseči u Skutče a druhou provozovnu má přímo ve Skutči, ve městě s dlouholetou obuvnickou tradicí. Dětskou obuv si firma Santé-výroba s.r.o. nechává certifikovat v ITC a.s. Zlín v rámci nadstandardního hodnocení.
 
Všem oceněným firmám upřímně blahopřejeme a přejeme jim mnoho a mnoho spokojených dětských zákazníků se zdravými nožkami!
 

Autor článku: PhDr. Vlasta Mayerová

Foto: ing. Radim Kocourek

24/02/2011